“Shpellë” në një rrugë të Vushtrrisë (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Ngjitur me rrugën magjistrale Prishtinë –Vushtrri- Mitrovicë, gjendet rruga “Lutfi Musiqi” që të dërgon në një prej lagjeve të Vushtrrisë.  Në këtë rrugë ka mbetur e hapur një puset, e thellë aq sa do ta zinte pa problem një njeri me përmasa mesatare.

Rruga e asfaltuar, që duket se ka mbetur e papërfunduar tërësisht, po shihet si rrezik për banorët e kësaj lagjeje, raporton Gazeta Fjala.

Shkelzen Kajtazi, banor në këtë rrugë, thotë se të gjithë jemi të rrezikuar, sepse kjo rrugë është mjaft e frekuentuar, e për më shumë gjendet ngjitur me rrugën kryesore.

“Kjo vrimë është aq e madhe sa nuk rrezikon vetëm fëmijët, po edhe të rriturit. Ndjehemi të rrezikuar” ka thënë Kajtazi. /Gazeta Fjala/.

11887900_10207570526885587_7623867612608026076_n

11902328_10207570526845586_834819939796379196_n

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shpelle-ne-nje-rruge-te-vushtrrise-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala