Shpallet tenderi për revitalizimin e Urës së Mitrovicës

Autori:Gazeta Fjala

 Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka shpallur sot tenderin për një projekt për rehabilitimin e niveleve të poshtme dhe të sipërme të Urës së Mitrovicës, qasjet rrugore përmes ndërtimit të rrethrrotullimeve të reja, hapësirës përreth dhe qasjes për këmbësorë.

Siç bën të ditur zyra për informim e bashkimit Evropian në Kosovë, kKy projekt do të financohet nga programi IPA i BE-së, transmeton Klan Kosova.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shpallet-tenderi-per-revitalizimin-e-ures-se-mitrovices/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala