Shpallet konkursi për rektor të UP-së

Autori:Avdyl Pajaziti

Këshilli Drejtues i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” ka shpallur konkursin për rektor të ri të këtij universiteti, cili do të jetë i hapur deri më 1 mars.
Në mbledhjen konstituive, kryesues i Këshillit Drejtues u zgjodh Ismet Salihu, ndërsa zëvendëskryesues u zgjodh Ahmet Latifi.
Salihu dhe Latifi janë anëtarë të Këshillit Drejtues që janë deleguar nga Ministria e Arsimit.
Sipas planit dinamik rektori do të zgjedhet më 4 mars, ndërsa mandati i tij fillon më 15 mars dhe do të përfundojë më 30 shtator 2020.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shpallet-konkursi-per-rektor-te-up-se/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala