Shoqëria civile në protestë

Autori:Avdyl Pajaziti

Organizatat jo qeveritare kanë paralajmëruar për sot një marsh paqësor kundër dhunës në Kuvend.

Qëllimi i këtyre OJQ-ve sipas organizatorëve nuk është t’ua mbajë anën asnjë partie politike por që puna në institucione të funksionojë.

Marshi është paralajmëruar të fillojë nga sheshi “Zahir Pajaziti” në orën 11, ndërkaq në të është paralajmëruar se do të kenë në dorë nga një çadër të bardhë.

Këtij organizimi i janë bashkuar 20 organizata të Shoqërisë Civile.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shoqeria-civile-ne-proteste/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala