Shkatërrohet rrethoja e varrezave të katolikëve në Llapushnik

Autori:Avdyl Pajaziti

Parmbrëmë në orët e vona të natës, persona të panjohur e kanë shkatërruar rrethojën e varrezave të katolikëve në Llapushnik të Drenasit

Banorët e Llapushnikut që i përkasin besimit katolik, kanë shprehur shqetësimin e tyre, ndërsa për këtë akt kanë fajësuar komunitetin mysliman.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shkaterrohet-rrethoja-e-varrezave-te-katolikeve-ne-llapushnik/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala