Shkatërrohen parqet e fëmijëve në Dardani (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Dy vjet më parë komuna e Prishtinës investoi mijëra euro në rregullimin e disa parqeve në lagjen Dardania.

Pas kaq kohësh ajo që mbeti janë guralecët e hedhur. Lodrat e fëmijëve u shkatërruan e u plaçkitën.

Madje në njërin nga parqet e kësaj lagjeje që nga investimi në të u angazhuan edhe punëtorët e Hortikulturës por ata nuk munden ti bëjnë ballë keqbërësve.

12170906_10153235967388479_2085190625_o 12171296_10153235967903479_382357412_o 12171455_10153235968533479_1798707665_o 12176109_10153235967633479_1179109064_o 12177305_10153235967783479_1261664270_o 12177340_10153235968093479_970835695_o 12177404_10153235968348479_533148374_o

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shkaterrohen-parqet-e-femijeve-ne-dardani-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala