Shkarkohet Shefqet Krasniqi

Autori:Zekirja Shabani

Shefqet Kraasniqi nuk është më imam i Xhamisë së Madhe në Prishtinë. Bashkësia Islame e Kosovës  e ka shkarkuar nga detyra Krasniqin nga Janari i këtij viti.

Këtë e ka bërë të ditur Krasniqi në një emision në një nga radiot lokale.

Ai ka thënë se që nga janarai nuk kryen detyrat e imamit dhe nuk mbanë ligjërata në këtë xhami. Megjithatë ai ka thënë se do të vazhdoj të shërbejë dhe të punoj në të mirë të xhematit dhe se nuk synon poste udhëheqëse.

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shkarkohet-shefqet-krasniqi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala