Shkalla e kthimit

Autori:Avdyl Pajaziti

Shkalla e të hyrave vjetore apo profitit të gjeneruar nga një investim në proporcion me koston e atij investimi. Nëse kostoja e ndërtimit të një fabrike të re është 10 milionë euro dhe nëse ky investim u sjellë juve një profit vjetor prej 1 milionë eurosh, atëherë shkalla e kthimit është 10 për qind.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shkalla-e-kthimit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala