Shiu përmbyt Prishtinën

Autori:Gazeta Fjala

Gati çdo rrugë në Prishtinë është vërshuar nga shiu. Pusetat nuk po mund ta durojnë intensitetin e të reshurave.

Mjafton që Kosova të përfshihet edhe nga të reshurat më të vogla dhe rrugët e Prishtinës të përmbyten me ujë.

Kështu ndodhi herën e fundit, e kështu po ndodh edhe sot. Gati çdo rrugë në Prishtinë është vërshuar nga shiu. Pusetat nuk po mund ta durojnë intensitetin e të reshurave.

Është rruga “Agim Ramadani” e cila në disa vende është mbushur me ujë dhe ka vështirësuar kalimin, e po ashtu hiq më mirë nuk është as “Rruga B”.

Shihni më poshtë fotografitë e realizuar nga KosovaPress, menjëherë pas ndaljes së të reshurave.

1234

 

– See more at: http://politiko.net/shiu-permbyt-prishtinen/#sthash.MApNdx0C.dpuf

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shiu-permbyt-prishtinen/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala