Shishja që të përkujton se kur duhet pirë ujë [Foto]

Autori:Avdyl Pajaziti

Unë jam një pirës kronik. Ujë, kafe, çaj, birrë, kokteje, çfarëdo që më del para: e pi. Në thelb është një fiksim oral, tregoi Doktor Freud. Ndërsa Gruaja ime, në anën tjetër, harron të pijë ujë në pjesën më të mirë të ditës.

Prandaj, unë mendoj se duhet t’i marrë asaj këtë lloj shishe të ujit, e cila të përkujton se duhet të pish një gëllënjkë.

Kur vije koha për pirje, shisha fillon të ndërrojë ngjryën. Ngjyrat që janë në dispozicion janë e bardhë ajsberg, e gjelbër bamboo, e kaltër oqeani, e pembe Kristal dhe e zezë vullkanore.

Quhet HidrateMe, dhe lidhet me anë të bluetooth, me telefonat që e posedojnë atë. Falë një senzori të vogël ajo mund ta përcjellë gjendjen tuaj, duke ju treguar sa keni pirë dhe sa ju duhet të pini. Aplikacioni merr parasysh peshën dhe gjininë.

Shishja me ujë, HidrateMe është shumë atraktive.  Shishja 24-ons është e bërë pa BPA, plastikë të sigurt, dhe përmban një kapak, dizajnë që i ngjanë një akulli fosforeshent, dhe bateria zgjatë një vjet.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shishja-qe-te-perkujton-se-kur-duhet-pire-uje-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala