“SHIKU detyron borën të bie në Kosovë”, grafiti më i ri në Prishtinë (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Sot janë shfaqur sërish grafite të reja në rrugët e Prishtinës të cilat tashmë janë kthyer në një formë proteste ndaj situatës në vend.

Dallimi i këtyre grafiteve nga ato të mëparshmet është se tashmë si protagonistë nuk është ndonjë fytyrë e njohur nga skena politike, por cak i këtyre grafiteve është Shërbimi Informativ i Kosovës (SHIK), ku pjesë e kësaj ka qenë kryeparlamentari Kadri Veseli.

“SHIKU detyron borën të bie në Kosovë” është mesazhi i grafitit të rij i bërë nga persona të panjohur.

1

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shiku-detyron-boren-te-bie-ne-kosove-grafiti-me-i-ri-ne-prishtine-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala