Shikoni gabimet katastrofale gjuhësore të doktorit të gjuhës shqipe, Hasan Mujës (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Prof. Dr. Hasan Muja ka doktoruar në Degën e Gjuhës Shqipe. Ai është edhe Rektor i Universitetit të Gjakovës.

Në postimin që ka bërë në emrin e tij personal të cilin po ua sjellë përmes fotos Gazeta Fjala, ai ka bërë dhjetëra gabime elementare gjuhësore, si drejtshkrimore, ashtu edhe logjike.

Niveli i njohjes së gjuhës nga ana e tij nuk do koment. A e ka shkruar këtë postim vet, apo vajza e tij, Shkëndije Mujaj?

hasan mujahasan muja2

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shikoni-gabimet-katastrofale-gjuhesore-te-doktorit-te-gjuhes-shqipe-hasan-mujes-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala