Shikojeni videon e plotë të ikjes së El Chapos nga burgu i sigurisë së lartë (Video)

Autori:Avdyl Pajaziti

Eshtë shfaqur në internet videoja e plotë e ikjes nga burgu i sigurisë së lartë Altiplano, të bosit më të kërkuar të drogës Joaquin “El Chapo” Guzman, shkruan Mirror.

Një televizion meksikan ka transmetuar sot videon me zë, ku pretendohet se 56-vjeçari Sinaloa së bashku me bashkëpunëtorët e tij kishin hapur një tunel për tu arratisur nga burgu pa u ra në sy rojeve, të cilët çuditërisht nuk kishin dëgjuar ndonjë zhurmë të gërmimeve apo çekiçëve.

El Chapo 2Sipas mediave meksikane, gardianëve të burgut u janë dashur të kalojnë plotë 26 minuta që të kuptojnë se El Chapo ka ikur, edhe përkundër faktit që qelia e tij monitorohej 24 orë nga kamerat e sigurisë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shikojeni-videon-e-plote-te-ikjes-se-el-chapos-nga-burgu-i-sigurise-se-larte-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala