Shikojeni aftësinë unike për të ikur nga burgu (Video)

Autori:Avdyl Pajaziti

Të gjithë që e shohin këtë derë qelie, thonë se nevojitet çelësi për të hapur atë, apo dinamiti për ta hedhur në erë. Por, këto i thonë ata që nuk i kanë menduar aftësitë fleksibile të këtij të burgosuri.

Nuk jemi të sigurt se si e bën këtë, por duke e valëzuar trupin ai del në anën tjetër të derës.

Çfarë e bën këtë edhe më impresive, është se e tëra kryhet për tridhjetë sekonda, transmeton Telegrafi.

Sidoqoftë, rojat e burgut në Afrikën Jugore, nuk duhet të brengosen, sepse jo shumë të burgosur kanë këso aftësi fizike.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shikojeni-aftesine-unike-per-te-ikur-nga-burgu-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala