Sheshi mbushet me kulla (Foto)

Autori:Zekirja Shabani

Ne kuadër të aktiviteteve për Festën Flamurit, në Prishtinë, janë ekspozuar makete të kullave tradicionale shqiptare, si simbol i qëndresës shqiptare.

Në sheshin Skënderbeu dhe Ibrahim Rugova qytetarët kanë mundësi të vizitojnë dhe të informohen për historinë e kullave shqiptare./Gazeta Fjala/

kulla 3 kulla 2 12312518_1647430942183198_990514983_n

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sheshi-mbushet-me-kulla/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala