Shërbyesit civilë marrin 0.5 përqindëshin (Dokument)

Autori:Avdyl Pajaziti

Qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin me të cilin u njihet përvoja e punës për gjithë për të punësuarit në sektorin publik që realizojnë pagë prej buxhetit të Kosovës.

Përveç punëtorëve të Arsimit, Qeveria e Republikës së Kosovës ka miratuar sot vendimin për ndarjen e mjeteve edhe për shërbyesit civilë dhe shëndetësorë.

Gazeta Fjala sjell letrën që Ministria e Administratës Publike ia ka dërguar Qeverisë së Kosovës për miratim. Në këtë letër kushtet që duhet ti plotësojnë shërbyesit civil për ta marr rritjen prej 0.5 për qind./Gazeta Fjala/.

11225652_10206841002927923_1745643077_n

11264401_10206841002767919_631181752_n

11245237_10206841002647916_638967130_n

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sherbyesit-civil-marrin-0-5-perqindeshin-dokument/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala