Shembulli i një kryebashkiaku

Autori:Gazeta Fjala

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj të dielen nuk ka pushuar. Ai është paraqitur në një çerdhe kryeqyteti duke punuar transmeton Gazeta Fjala..

Veliaj është përpjekur edhe gjatë fushatës ta paraqesë veten si një njeri punëtor dhe që i bën të gjitha.

Ai ka numëruar një sërë profesionesh në moshën e hershme dhe adoleshencë. Do të kujtohet gjatë rrëfimi i tij se ka “shitur fiq te pazari i ri” apo se iku në këmbë në Greqi për të kaluar te punët si shofer, përkthyes, gazetar, fadromist etj.

Rrugët duhen pastruar, çerdhet dhe kopshtet duhen lyer, plehrat duhen mbledhur, por këto janë punët e zakonshme të çdo kryebashkiaku në Shqipëri, në Europë dhe në botë.

Dhe këtu nuk ka asgjë të jashtëzakonshme.

er

erii

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shembulli-i-nje-kryebashkiaku/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala