Shefqet Krasniqi: Bëni sa më shumë fëmijë

Autori:Zekirja Shabani

Imami Shefqet Krasniqi ka porositur kosovarët që të bëjnë fëmijë sa më shumë që të munden. Sipas tij, secili që mundet duhet të ketë sëpaku nga pesë fëmijë, nëse lejojnë kushtet shëndetësore.

“Bani fmi sa të muni. Mem ngu mu mos e leni nër pesë fmijë”, ka thënë Krasniqi në emisionin “Rruga e ndriquar”, në TV Mitrovica.

Kështu ai ka kundërshtuar deklaratën e ministrit Blerand Stavileci që kosovarët të mos i bëjnë nga 7 fëmijë nëse nuk kanë kushte ti mbajnë.

Sipas tij, është pasuri për familjen që të ketë sa më shumë fëmijë dhe nuk duhet ti frigohen varfërisë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shefqet-krasniqi-beni-sa-me-shume-femije/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala