Shefat nuk janë kundër çatit në punë

Autori:Avdyl Pajaziti

A është mirë të kesh mik në Facebook shefin tënd? Apo të të lejohet të përdorësh Snapchat me kolegët gjatë orëve të punës?

Sipas BBC, përdorimi i rrjeteve sociale në punë po rritet gjithnjë e më shumë, si një mënyrë për ti shpëtuar tiranisë së emaileve të ndërmarrjeve.

Bizneset dëshirojnë të përdorin komunikimin e brendshëm online që po kthehen në aplikacione çati si Chatter, Slack dhe Yammer apo dhe platforma të tjera si Facebook.

Sigurisht, kompanitë kanë intranet që e përdorin prej më shumë se 20 vjetësh, por është natyra miqësore e disa aplikacioneve të mesazheve që zënë këtë hapësirë.

Në janar të 2015, Facebook bëri të ditur platformën e saj të re për biznesin. Facebook at Work quhet kjo platformë dhe është lançuar në bashkëpunim me klientët e çatit, Work Chat./Top Channel/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shefat-nuk-jane-kunder-catit-ne-pune/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala