SHBA mohon sulmet në Afganistan

Autori:Avdyl Pajaziti

Shtetet e Bashkuara kanë thënë se as forcat amerikane, as forcat e NATO-s nuk kanë qenë të përfshira në një sulm ajror, që ka vrarë 11 policë afganë në jug të Afganistanit.

Zëdhënësi i ushtrisë amerikane, Brian Tribus, ka thënë se nuk ka pasur sulme të kryera nga SHBA-ja ose NATO-ja në provincën Helmand, më 6 shtator.

Një zëdhënës i Ministrisë së Brendshme të Afganistanit ka thënë se forcat e NATO-s kanë kryer sulmin ajror që ka vrarë zyrtarët afganë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shba-mohon-sulmet-ne-afganistan/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala