Shaquille O’Neal bëhet polic

Autori:Zekirja Shabani

Mund të konsiderohet si “sulmi” i tij i fundit. Legjenda e NBA, Shaquille O’Neal, është bërë zyrtarisht një polic rezervë për Departamentin e Policisë Doral në Florida.

Lojtari i moqëm i Miami Heat, 42 vjecari O’Neal, i cili karrierën e tij basketbollistike e ka përfunduar në vitin 2011, ka bërë betimin e policit në një ceremoni të veçantë.

Ish-ylli i Miami Heat Shaquille u betua si një oficer i policisë rezervë, ndërsa sipas mediave botëre ai ka vendosur të mos marr rrogë në punën e  re.

xin_5610011915136311035614

Ceremonia u ndoq nga kryetari i bashkisë, avokat të qytetit dhe Këshillit Bashkiak i Floridas.

Që të bëhej pjesë e policisë O’Neal ka kaluar të gjitha procedurat e aplikimit. Shaq do të bëjë punë në komunitet ndërsa njëkohësisht do të shërbej si një model për të rinjt në Florida.

Por tani që O ‘Neal ka simbolet e tij, Departamenti i Policisë Doral është duke u përpjekur të kuptoj se si do t’ia dalin që të bëjnë një uniformë e cila do të jetë mjaft e madhe për t’iu përshtatur yllit që është i gjatë 2.16 metra dhe peshon rreth 147 kg.

“Madhësia e tij e këpucëve është e madhe, por askush nuk e di numrin e saktë të këmbës së tij”, ka thënë një asistent i lartë ekzekutiv i shefit të policisë së Floridas.

O’Neal ka thënë se e konsideron punën e policisë si të duhur për të, ndërsa ka zbuluar se edhe dy nga xhaxhallarët e tij ishin policë si dhe njerku i tij ishte një rreshter i ushtrisë.

Pavarësisht një karrierë të basketbollit, ai pranon se ka qenë i interesuar në zbatimin e ligjit që kur ishte një adoleshent.

Gjatë karrierës së basketbollit Shaq ka luajtur në Orlando, Los Angeles, Miami, Phoenix, Cleveland dhe Boston.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shaquille-oneal-behet-polic/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala