Shala: AKS-ja nuk është kundër Kosovës

Autori:Gazeta Fjala

Nëse Kosova bëhet anëtare e UNESCO-s, atëherë duhet të japë garanci shtesë për mbrojtjen e trashëgimisë kulturore serbe.

“Nuk mund të përmirësojmë marrëdhëniet dhe të jemi kandidat për anëtarësim në BE, nëse nuk e pranojmë njëri-tjetrin si partnerë të barabartë në ekonomi, tregti dhe çdo gjë që është e rëndësishme për stabilitetin afatgjatë të Ballkanit Perëndimor. Prandaj është kërkesë shumë e rëndësishme marrëveshja e Brukselit”, ka deklaruar për të përditshme serbe “Politika”, koordinatori për dialog dhe normalizim të marrëdhënieve mes Prishtinës dhe Beogradit, Blerim Shala, i cili ishte në Beograd dje si mysafir në forumin për marrëdhënie etnike, transmeton lajmi.net.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/shala-aks-ja-nuk-eshte-kunder-kosoves/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala