Sërish shpërthim në Turqi, së paku gjashtë persona të vrarë

Autori:Gazeta Fjala

Një tjetër shpërthim ka goditur një autokolonë ushtarake në Diyarbair, qyteti kurd në jug lindje të vendit.

Mësohet se së paku gjashtë ushtarakë kanë vdekur e disa të tjerë të plagosur,

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/serish-shperthim-ne-turqi-se-paku-gjashte-persona-te-vrare/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala