Serbia rikthen propagandën e vjetër, Kosova burim i islamit radikal

Autori:Avdyl Pajaziti

Ambasadori serb në Rusi, Slavenko Terziq, në një prononcim për Agjencinë e Lajmeve Ruse ka thënë se Kosova mund të shndërrohet në një korridor të islamit radikal në Evropë, meqë Evropa nuk po tregon gatishmëri për të zgjedhur problemin e emigrantëve, transmeton Republika.info.

“Shumica e islamistëve janë duke luftuar në Lindjen e Mesme. Kosova është një korridor i hapur për përhapjen e islamit radikal në Evropë”, ka thënë Terziq. 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/serbia-rikthen-propaganden-e-vjeter-kosova-burim-i-islamit-radikal/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala