Serbia, pas 7 orësh, lejon të hyjë një autobus

Autori:Avdyl Pajaziti

Pas shtatë orë pritje, një autobusë me qytetarë shqiptarë, që kanë mësyrë Medvegjën për të votuar në zgjedhjet lokale, është lejuar të hyjnë në territorin e Serbisë.

Autobusi qëndroi në pikë-kalimin kufitar me Serbinë, rreth 45 minuta, ku më pas u lejua të kalojë në territorin serb.

Ndërkohë, nga ora 7:00 e mëngjesit autobusët dhe veturat që kishin mësyrë Medvegjën nuk janë lejuar të kalojnë në këtë pikë-kalim kufitar e arsyetimin se ka probleme me sistemin e regjistrimit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/serbia-pas-7-oresh-lejon-te-hyje-nje-autobus/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala