Serbia ka një mesazh për qeverinë e Kosovës nga Brukseli

Autori:Avdyl Pajaziti

Asnje ndryshim eventual ne marreveshjen per themelimin e asosacionit te komunave serbe, e njohur si Zajednica.

 Ky ishte mesazhi i qarte, qe qeveria ne Beorgad kishte per Kosoven, deklarata vjen nga Brukseli, ku drejtori i zyres per Kosoven, Marko Gjuriç, tha se nuk do te pranohet asnje ndryshim eventual i marreveshjes se nenshkruar ne 25 gusht, nga Kryeministrat e Kosoves dhe Serbise.

Gjuriç ka theksuar para bashkesise nderkombetare se marreveshja do te zbatohet ne teresi dhe deri ne fund. Ne pyetjen nese ne dialog mund te ndikoje vleresimi i Gjykates Kushtetuese se disa pjese te marreveshjes nuk jane ne frymen e Kushtetutes se Kosoves, Gjuriç ka thene se kjo nuk do  te kete asnje lloj ndikimi.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/serbia-ka-nje-mesazh-per-qeverine-e-kosoves-nga-brukseli/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala