Serbia e bën Brezovicën pronë të veten

Autori:Gazeta Fjala

Qeveria e Serbisë, në mbledhjen e sotme të jashtëzakonshme, ka miratuar një tekst shpalljeje në të cilin investitorëve potencialë iu tërhiqet vërejtja se Qendra e për ski “Brezovica” është në pronësi të Serbisë dhe se vendimi për eksproprijim i marrë nga Prishtina është i jashtëligjshëm, raporton Veçernje Novosti,

“Qeveria e Republikës së Serbisë në mbledhjen e jashtëzakonshme të sotme ka konfirmuar Përfundimin me të cilin është miratuar testi i njoftimit me të cilin njoftohen investitorët potencialë se Qendra e skijimit ‘Brezovica’ në territorin e krahinës autonome të Kosovë e Metohisë është në pronë të Republikës së Serbisë dhe se vendimi për eksproprijimin e këtij kompleksi që e kanë marrë institucionet e Kosovës,është i paligjshëm”, njofton kumtesa nga qeveria serbe, transmeton Koha.net

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/serbia-e-ben-brezovicen-prone-te-veten/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala