Selimi: Tentim për t’iu ngarkuar shqiptarëve pastrimin etnik

Autori:Avdyl Pajaziti

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi ka thënë se me Gjykatën Speciale nuk po lëndohet vetëm UÇK-ja, por lëndohet lufta e shenjtë dhe e ardhmja e shtetit tonë.

Ai shtoi se kundërshtimi ynë për një gjykatë të tillë nuk është kundërshtim ndaj drejtësisë, por ndaj padrejtësisë.

“Kjo gjykatë po tenton t’ia ngarkoj shqiptarëve pastrimin etnik, a kemi bërë spastrim etnik. Duhet të kemi trimëri jo për ta shtrirë kokën, por për të kundërshtuar padrejtësitë”, tha ai.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/selimi-tentim-per-tiu-ngarkuar-shqiptareve-pastrimin-etnik/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala