Selia e Speciales në Hagë dhe në Bruksel

Autori:Avdyl Pajaziti

Gjykata Speciale për krimet e luftës të supozuara në Kosovë nga individë të supozuar të UÇK-së do të jetë e vendosur në dy lokacione: Në Hagë dhe në Bruksel, njofton Kurir i Beogradit, transmeton Koha.net.

Sipas kësaj gazete, hetimet për të pandehurit e mundshëm të kësaj Gjykate po zhvillohen në nëntë vende, ndërsa aktakuzat e para pritet të ngrihen në fund të këtij viti

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/selia-e-speciales-ne-hage-dhe-ne-bruksel/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala