Selfit e shenjta (Foto)

Autori:Zekirja Shabani

Papa fotografon veten duke ja larë këmbët një bukurosheje, Jezusi bënë foto për kujtim nga darka e fundit, ndërsa edhe një musliman derisa falë namazin bën selfie sikur edhe një rabin tek muri i vajtimit. Njëjtë paraqiten edhe figura tjera fetare në serinë e re të karikaturave nga artisti Gunduz Agayev, raporton Gazeta Fjala.

Agayev shpesh vizaton karikatura që kritikojnë religjionin. Me punën e tij, ai trajton problemet lidhur me edukimin, padrejtësitë sociale, të drejtat e njeriut dhe fundamentalizmin fetar.

Kjo është seria e re e karikaturave të tij me figurat fetare:

selfie 8 selfie 7

 

 

selfie 5

selfie 1selfie 6

selfie 4 selfie 2selfie 3/Gazeta Fjala/

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/selfit-e-shenjta/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala