Sejdiu konteston antikorrupsionin

Autori:Avdyl Pajaziti

Problemet e “hisedarit” të Ndërmarrjeve Publike ne mes të pozitës dhe opozitës në Komunën e Prishtinës pritet të thellohen edhe më shumë. Agjencia Kundër Korrupsionit i ka hedhur poshtë pretendimet e Grupit Parlamentar të Lëvizjes “Vetëvendosje” se nëntë asamblistë të LDK-së ndodheshin në konflikt të interesit kur kishin votuar për emërimin e tyre për aksionarë të ndërmarrjeve publike të Prishtinës. Ndërkaq, vendim për asamblistin e PDK-së, Blerand Stavileci, nuk ka nxjerrë ende.

Tashmë fjalën përfundimtare pritet ta japë Gjykata Themelore, ngase problemi është paraqitur edhe aty. Pak ditë pas publikimit të vendimit të Agjencisë, ekzekutivi komunal ka vendosur të flasë.

Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu, vendimin e AKK-së e ka quajtur politikë, duke konsideruar që ai vendim ka ardhur prej një institucioni që është pjesë integrale e kapjes së shtetit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sejdiu-konteston-antikorrupsionin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala