Serbia heshtë Elbasan Arenën

Autori:Avdyl Pajaziti

Shqipëria ka humbur ndeshjen historike përballë Serbisë me rezultat 0:2.

Ndeshja historike ndërmjet Shqipërisë dhe Serbisë ka përfunduar me fitore të skuadrës mysafire me rezultat të pastër 0:2.

Ndeshja ka qenë e barabartë gjatë tërë kohës dhe vendimtare kanë qenë minutat shtesë të kohës së rregullt.

Golat për skuadrën serbe u shënuan nga kapiteni Kolarov në minutën e 90’të dhe nga sulmuesi i Romës, Adem Ljajoc në 90+3.

Pas kësaj humbje, Shqipëria mbetet në vendin e 3’të me 11 pikë, 1 më pak se sa Danimarka që u mposht në udhëtim nga Portugalia me rezultat minimal 1:0.

Tashmë Shqipërisë i duhet një fitore në ndeshjen e fundit kundër Armenisë në udhëtim, për të siguruar kualifikimin direkt në Euro 2016.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sebria-heshte-elbasan-arenen/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala