Seanca për MSA-në mbahet të hënën, edhe opozita merr pjesë

Autori:Avdyl Pajaziti

Në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit ku ka marrë pjesë edhe nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Aida Dërguti është vendosur që seanca e ardhshme të mbahet të hënën në ora 10:00, ku do të ratifikohet Marrëveshja për Stabilizim-Asociim e nënshkruar midis BE-së e Kosovës.

“U dakorduam që të ketë seancë, dhe pikë e vetme e rendit të ditës të jetë ratifikimi i MSA-së”, ka thënë Dërguti, raporton Indeksonline.

Opozita nuk do ta pengojë seancën e së hënës, me kushtin që pikë e rendit të ditës të jetë vetëm ratifikimi i MSA-së, siç edhe janë pajtuar eksponentët e opozitës dhe pozitës mbledhjen e Kryesisë. /Indeksonline/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/seanca-per-msa-ne-mbahet-te-henen-edhe-opozita-merr-pjese/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala