Seanca ndaj aktivistëve të VV’së, policia rrethon Pallatin e Drejtësisë

Autori:Avdyl Pajaziti

Pallati i Drejtësisë është rrethuar nga forca të shumta policore pasditen e sotme.

Masa të rrepta sigurie janë marrë që nga ora 1, kur është planifikuar që para gjykatës të dalin aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, të arrestuar në lidhje me trazirat e mbrëmjes së të hënës.

Në këtë seancë do të vendoset për caktimin e masës së sigurisë ndaj tyre për ngjarjet e para dy ditëve.

Një grup aktivistësh dhe përfaqësueshish politikë të LVV u arrestuan në lidhje me incidentet, ndërsa vetë partia opozitare kërkoi me ngulm lirimi e tyre, duke i quajtur arrestimet të padrejta./kallxo.com

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/seanca-ndaj-aktivisteve-te-vvse-policia-rrethon-pallatin-e-drejtesise/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala