Sava Janjic krahason shqiptarët me ISIS-in

Autori:Avdyl Pajaziti

Udhëheqësi shpirtëror i ortodoksëve në Manastirin e Deçanit, Sava Janjic, është duke lobuar fuqishëm kundër anëtarësimit të Kosovës në UNESCO.
Ai ka postuar në faqen e tij në facebook disa fotografi që kujtojnë shkatërrimin e kishave dhe objekteve kulturore serbe në Kosovë në vitin 2004 duke i krahasuar shqiptarët e Kosovës me pjestarët e Shtetit Islamik./Gazeta Fjala/
sava 10 sava 9 sava 8 sava 7 sava 6 sava 5 sava 4 sava 3 sava 2 sava 1

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sava-janjic-krahason-shqiptaret-me-isis-in/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala