Sarkozy hetohet për trafik droge

Autori:Avdyl Pajaziti

Ish-presidenti francez Nikolas Sarkozy dyshohet se është përfshirë në mesin e trafikantëve, që donin të kontrabandonin 680 kilogramë kokainë nga Republika Domenikane.

Pilotët francezë që janë kapur duke e kontrabanduar këtë sasi të madhe kokaine, kanë thënë se në mesin e tyre janë të përshirë edhe shumë zyrtarë shtetërorë.

“Journal du Dimanche” raporton se për Sarkozy-në është kërkuar nga gjykata që të kontrollohet se ku ka qenë gjatë periudhës mars 2013-mars 2014, kur dyshohet të ketë qenë i përfshirë në rrethin kontrabandues

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sarkozy-hetohet-per-trafik-droge/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala