Sarkozy: Duhet të ketë ndryshime drastike në politikat e sigurisë

Autori:Gazeta Fjala

Nicolas Sarkozy, ish-presidenti francez ka thënë se duhet të ketë “ndryshime drastike” të politikës së sigurisë të vendit të tij pas sulmeve të Parisit.

“Unë i thashë presidentit se unë besoj se ne duhet të vënë së bashku përgjigjet e duhura, që do të thotë një ndryshim në politikën tonë të jashtme në nivel evropian dhe disa ndryshime drastike në politikën tonë të sigurisë” ka thënë ai duke folur pas takimit të tij me Presidentin Hollande, transmeton Klan Kosova.

“Ne kemi nevojë për të gjithë botën për të shkatërruar Daesh, veçanërisht rusët. Evropa duhet të rigrupohet për të vendosur kushtet për një politikë të re të emigracionit. Ne duhet të mësojnë pasojat e dështimeve dhe të kthejmë burimet tona ndaj të gjithë atyre që shikoni në faqet e internetit të xhihadit” ka përfunduar ai.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sarkozy-duhet-te-kete-ndryshime-drastike-ne-politikat-e-sigurise/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala