Samsung tallet me iPhone [Video]

Autori:Avdyl Pajaziti

Në një mënyrë të ngjashme që Apple në dhjetëvjeçarin të fundit është tallur me Microsoft dhe sistemin e saj operativ Windows, kështu në vitet e fundit Samsungu është tallur me Apple dhe iPhone.

Në serinë e reklamave „The Next Best Thing is Already Here“ është shfaqur se si e presin Apple fansat me ditë para dyqaneve që të parët të blejnë iPhone e ri dhe janë të etur për të provuar karakteristikat e reja të telefonit të Apple – dhe të gjitha këto opsione ishin futur më parë në telefonat e Samsungut, transmeton TetovSot.

Samsungu ka nisur një fushatë të re reklamuese me modele të reja të serisë Galaxy S6, me të cilat dëshiron të tregojë se “jo të gjitha telefonat e mençur janë të njëjta”.

Në reklamë tregohen gjithashtu edhe përfitimet e modelit të tyre Galaxy S6, në krahasim me iPhone 6.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/samsung-tallet-me-iphone-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala