Samsung plane për të ndërtuar një smartphone të ri

Autori:Avdyl Pajaziti

Samsung duket se ka plane që në të ardhmen të ndërtojë një smartphone me ekran që hapet si libër. Modeli më i ri pritet që të prezantohet në janar të 2016.

Lajmi është bërë i ditur nga faqja e internetit SamMobile, e cila ka burime të fuqishme nga kompania koreanojugore.

Gjithashtu, mendohet se kjo pajisje do të prezantohet në dy modele të njëjtë, vetëm me procesor dhe fuqi të ndryshme.

Një pajisje e para në llojin e saj që është menduar nga Samsung do t’i japë mundësi kompanisë të konkurrojë me iPad Pro të Apple, i adoptuar me një laps elektronik.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/samsung-plane-per-te-ndertuar-nje-smartphone-te-ri/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala