Samsung ka krijuar një ekip prej 200 punëtorëve për ti ndihmuar Apple-s

Autori:Avdyl Pajaziti

Edhe pse vitin e shkuar Apple akuzoi Samsung për kopjim të dizajnit të telefonit, si= duket ajo tani i ka kërkuar ndihmë në krijimin e ekraneve për iPad dhe Macbook.

(Reuters) – Samsung Electronics Co, ka krijuar një ekip të ve=antë që nga 1 Prilli me rreth 200 punëtorë të cilët do të punojnë ekskluzivisht në bërjen e ekraneve për rivalin e tyre Apple.

Ky ekip gjithashtu ndihmon në shitje dhe Apple tani është konsumatori i jashtëm më i madh i Samsung.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/samsung-ka-krijuar-nje-ekip-prej-200-punetoreve-per-ti-ndihmuar-apple-s/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala