Sami Lushtaku dënohet me 12 vjet burg, Sylejman Selimi me 6 vjet

Autori:Avdyl Pajaziti

Gjykata Themelore në Mitrovicë ka shpallur verdiktin për të akuzuarit për krime lufte në rajonin e Drenicës gjatë luftës së fundit në Kosovë.

“Zëri” raporton se Sami Lushtaku është dënuar me 12 vjet burg për vrasjen e një civili shqiptar. Ndërsa Sylejman Selimi 6 vjet burg për dhunën ndaj dyshimtarit në qendrën e ndalimit në Likovc.

Sabit Geci lirohet nga akuza për krime lufte ndaj popullatës civile.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sami-lushtaku-denohet-12-vjet-burg-sylejman-selimi-6-vjet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala