Sali Berishën dhe Edi Rama bashkë 25 vite më parë

Autori:Avdyl Pajaziti

Çfarë i bashkoi Sali Berishën dhe Edi Ramën? Kjo është pyetja më normale që shtrohet kur sheh këtë foto. Mësohet se fotoja është shkrepur nga Roland Tasho, 25 vjet më parë, më 22 dhjetor 1990.

ë të shihet kryeministri aktual Edi Rama, teksa bisedon me Sali Berishëë. Bashkë me ta është edhe Ardian Klosi, mik i pandarë i Edi Ramës.

Sali Berisha dhe Edi Rama

Fotografia është bërë tek Qyteti Studenti, ndërsa thuhet se Edi Rama dhe Sali Berisha po diskutonin për çështjen e një gazete opozitare, që pritej të dilte ato ditë dhe që më pas mori emrin “Rilindja Demokratike”, raportojnë mediat në Shqipëri.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sali-berishen-dhe-edi-rama-bashke-25-vite-me-pare/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala