Sali Berisha përshëndet takimin e dy qeverive Shqipëtare

Autori:Zekirja Shabani

Ish-kryeministri i Shqipërisë, dhe njëherësh oponenti politik kryesor i Edi Ramës, Sali Berisha, e ka përshëndetur takimin e dy qeverive Shqipëtare, dhe arritjen e marrëveshjeve të bashkpunimit, me anë të një shkrimi në faqen zyrtare të facebook-ut.

Dy qeverite shqiptare u mblodhen ne Tirane!

Te dashur miq, sot dy qeverite shqiptare, perkatesisht qeveria e Shqiperise dhe ajo e Kosoves, u mblodhen ne Tirane. Ne kete takim ato firmosen nje seri marreveshjesh. Takimi ne format kabineti qeveritar, nje praktike e perhapur kjo midis vendeve fqinje, eshte nje akt pozitiv qe se bashku me firmosjen e marreveshjeve meriton pergezime. Duke vleresuar takimin e sotem dhe marreveshjet e firmosura shpreh bindjen se projektet e perbashketa transnacionale si hekurudha Tirane -Prishtine, infrastruktura e Alpeve, projektet energjitike, njesimi i ligjeve dhe praktikave ne te dy vendet, jane interesi jetik i kombit tone por dhe rajonit ne teresi!

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sali-berisha-pershendet-takimin-e-dy-qeverive-shqipetare/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala