Sahatçiu shpreson që MSA-ja t’i hapë rrugë punës në Kuvend

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryetarja e Komisionit për Integrime Evropiane, Teuta Sahatçiu ka thënë se Marrëveshja e Stabilizim Asocimit do të ndikimin pozitiv dhe do të hapë mundësi të reformave në vend.

Ajo në mbledhjen e Komisionit për Integrime Evropiane tha se integrimi ka qenë fushë që nuk ka pasur opozitë dhe shpreson kjo do të hapë rrugë për vazhdimin e punës në Kuvend.

“MSA do të hap mundësi të reformave në vend. Komisioni për MSA do të analizojë ligjet si dhe të mbikëqyr reformat. Shpresoj se ky dokument do të ketë ndikim pozitiv që të sjellë edhe opozitën në Kuvend. Integrimi ka qenë fushë që nuk kemi pas opozitë dhe shpresojë se kjo do të hap rrugë për vazhdimin e punës në Kuvend”, ka thënë Sahatçiu.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sahatciu-shpreson-qe-msa-ja-ti-hape-rruge-punes-ne-kuvend/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala