Sabit Geci: Për një shuplakë i mora 15 vjet burg (Video)

Autori:Avdyl Pajaziti

Një vendim i Ministrisë së Drejtësisë e ka lënë të lirë për 3 muaj Sabit Gecin.

Të pakten për këtë kohë sa vuajtja e dënimit prej 15 vitesh i është pezulluar, ai do të mund të hyjë lirshëm në shtëpinë e tij.

Këtë gjë të dënuarit për krime lufte, i’a ka rekomanduar edhe një komision të mjekëve profesional, e që është aprovuar nga ministria.

E sëmundjet e plagët që e mundojnë janë të shumta.

Gjith këto mjekime Geci thotë se nuk do të mund të kryhen për tre muaj. Por, pavarëshisht kësaj thotë se në cdo kohë kur i kërkohet do të kthehet në Kosovë.

E në kohën kur ky po lirohet nga grilat, prapa tyre janë futur dy bijtë e tij që që para dy javësh u përleshen me disa aktivist të Vetëvendosjes. Kjo, sipas Gecit, është padrejtësi.

Por, pavarësisht kësaj qasje të drejtësisë, Geci nuk ka qëndrim kundër Gjykatës Speciale.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sabit-geci-per-nje-shuplake-i-mora-15-vjet-burg-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala