Sa vlen një second i Bill Gates?

Autori:Zekirja Shabani

 

Themeluesi i “Microsoft Corporation” prodhues kryesor i programeve kompjuterike Bill Gates në çdo sekond të jetës së tij fiton 290 dollarë.

Gates u bë i famshëm në gjithë botën si një nga shembujt më të mirë ku tregohet se si njeriu mund të pasurohet.

Ai kur ishte vetëm 13-vjec arrinte të shpikte programe kompjuterësh plotësisht të pavarur e të rinj.

I mbyllur dhe i vetëm ai kalonte ditë të tëra përpara kompjuterëve të vjetër, të cilët fal tij pësuan një zhvillim të jashtëzakonshëm dhe një lansim kolosal në treg.

Sot Bill Gates është njeriu më i pasur i botës, për çdo sekonde që kalon ai fiton 290 dollarë, një shifër marramendëse, teksa pasuria e tij kalon çdo lloj parashikimi dhe nuk njeh limite.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sa-vlen-nje-second-i-bill-gates/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala