Sa para duhet të kurseni çdo ditë që të bëheni milioner…

Autori:Avdyl Pajaziti

Nëse dëshironi të bëheni të pasur, investoni dhe sa më herët që të mundeni.

“Të bëhesh i pasur nuk është asgjë më shumë se të dish si të kursesh dhe të investosh”,- thotë këshilluesi financiar David Bach, në librin e tij “Çiftet e Mençura Përfundojnë të Pasur”.

“Nuk është nevoja që të keni gjithsesi para për të bërë para”,- thotë ai.

“Thjeshtë duhet t’i merrni vendimet e duhura… dhe të veproni”,- shton ai.

Për të ilustruar mënyrën e thjeshtë të pasurimit përgjatë kohës, Bach krijoi një tabelë (të cilën mund ta shihni më poshtë) e cila tregon se sa shumë para duhet të kurseni çdo ditë, muaj ose vit, për të bërë një milion dollarë deri në moshën 65-vjeçare.

Tabela supozon se ju nuk keni asnjë cent të investuar.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/sa-para-duhet-te-kurseni-cdo-dite-qe-te-beheni-milioner/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala