Rusia sulmon Iranin

Autori:Avdyl Pajaziti

Disa prej raketave ruse që ishin të destinuara për Sirinë, kanë përfunduar gabimisht në disa rajone të Iranit.

Lajmi është konfirmuar nga zyrtarë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Sulmi ka ndodhur pas hedhjes së raketave nga shteti rus kundër ISIS’it nga Deti Kaspik.

Nuk është ende e qartë se ku kanë përfunduar raketat, përkatësisht në cilin rajon të Iranit ose nëse ka pasur ndonjë dëm nga kjo.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/rusia-sulmon-iranin/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala