Rusia kërcënon botën me super aeroplan

Autori:Avdyl Pajaziti

Në të ardhmen, një flotë transportuese ajrore ruse do të jetë e aftë për të transportuar një sasi prej 400 tankeve, me municion kudo në botë.

Për shkak të shpejtësisë së madhe, kjo do t’ i mundësojë Rusisë të ketë për secilin një përgjigje ushtarake globale, shkruajnë mediat ruse.

Sipas specifikave të projektit të publikuar nga Komisioni ushtarak-industrial në Moskë, aeroplani transportues, do të fluturojë me një shpejtësi prej 2000 kilometra në orë dhe do të mund të mbajë një peshë prej 200 tonësh.

Ky aeroplan do të ndërtohet në vitin 2024.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/rusia-kercenon-boten-me-super-aeroplan/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala