Rusia dekoron ish-Presidentin e Shqipërisë Alfred Moisiu

Autori:Zekirja Shabani

Ambasada e Rusisë në Shqipëri do të dekorojë 24 veteranë shqiptarë të Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare me medaljen ” 70-vjetori i Fitores“. Në mesin e tyre është edhe ish Presidenti I Shqipërisë, Alfred Moisiu.

Ai bashkë me të tjterët do të pranojnë dekoratat në ceremoninë që do të zhvillohet në ambientin e Ambasadës ruse më datën 4 maj, në orën 13:30.

Personat, të cilët do të dekorohen, janë:

Rustem PEÇI
Odhise PORODINI
Sul DOMI
Gjike KURTIQI
Ziqiri MERO
Faik ALIAJ
Servet AGALLIU
Orhan FRASHËRI
Gjemal KACANI
Spiro JANI
Llutfie MERO
Gjon BANUSHI
Manushaqa MIKO
Lefkoshe PAPAJANI
Alfred MOISIU
Rita MARKO
Ballëm META
Kadri DINGU
Asllan GROPASI

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/rusia-dekoron-ish-presidentin-e-shqiperise-alfred-moisiu/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala